Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Соколово-Балківська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 21045403) був реорганізований і увійшов до складу Нехворощанської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Соколова Балка
Новосанжарський район, Полтавська область

Історія

Мальовниче село Соколова Балка розміщене у південно – східній частині Новосанжарського району, площа сільської ради становить 6032,6 га, межує з Нехворощанською, Шедіївською, Лівенською, Драбинівською, Сухомаячківською сільськими радами. До її складу входять населенні пункти Соколова Балка, Андріївка, Світлівщина. Відстань до районного Площа села Соколова Балка – 499, 82 га, села Андріївка – 175, 56 га,  села Світлівщина -  67,56 га.

Відстань до районного центру – 30 км, до обласного центру – 64 км, до залізничної станції “Нові Санжари” - 22 км. Через село Соколова Балка проходить автотраса міжміського сполучення Полтава – Дніпропетровськ.

Соколова Балка виникла на прикінці ХVІІІ ст. Є версія, що назва села походить від прізвища заможного козака Сокола, який після знищення  Запорізької Січі тут, в балці поселився і його хутір розрісся в село.

За переписом 1859 року в Соколовій Балці налічувалося 115 дворів, 1361 житель. На території села діяли сільська управа, хлібний запасний магазин. У 1900 році село стає Нехворощанської волості Костянтиноградського повіту, у якому налічується 413 дворів, 2444 жителі, земська і парафіяльна школи. Згодом у зв’язку з переселенням на Схід кількість жителів у селі зменшилася.

Так, 1910 року тут було 328 дворів, з них селянських - 324, 1928 жителів, яким належало 2230 дес. землі, у тому числі 1985 дес. ріллі. Діяли жіноча парафіяльна (При Георгіївській церкві, збудована в 1869 році, зруйнована в 1968 році) та земська школи.

На території нинішнього села Соколова Балка  на початку ХХ століття існували хутори: Степова сотня, Горобцеве, Кудрівка, Вільний степ. Розкидані вони були від села Драбинівка до села Соколова Балка. 

Хутори налічували не більше 25 дворів. Побіля хуторів йшла так звана Азовська дорога. Від неї і починали забудовуватися хуторяни. На хуторах люди займалися сільським господарством. Вирощували хліб, городину. Мали багато овець і по 1-2 корови.

У 1939 році був виданий указ про переселення хуторян у села. Дехто переселився у село Соколову Балку, дехто в Нехворощу, можливо, і в Драбинівку. 

Андріївка заснована в ХІХ, оскільки люди жили в землянках, то село так і звалось Землянки. У 1835 році тут поселилась багата поміщиця Савицька зі своєю дворовою знаттю. З тих пір село стало бурхливо розвиватись. Савицька побудувала Церкву Андрія Первозванного, тоді й село перейменували на Андріївку. Перед смертю поміщиця Савицька заповіла використати її спадок на відкриття школи. Цей заповіт було виконано, 7 липня 1897 року в Андріївці було відкрито сільськогосподарську школу, у 1990 році відбувся перший її випуск,

Сучасну назву Світлівщина отримали в 60 – ті роки ХХ ст. до того називалась Миколаївкою .

В 1924 році в Соколові Балці  створено машинне товариство. 7 листопада 1927 року в селі з”явився перший трактор “Фордзон“ .У 1930 році був організований перший колгосп ім. Петровського, згодом інші – ім. Луценка, “Новий господар”, “Зоря нового життя”, “Вільний Степ“ та ім. Леніна, пізніше вони були об”єднані в один – “Ленінський шлях“. У 1935 році Нехворощанську МТС, що знаходилась у Малій Нехворощі, розукрупнено і утворено Соколово – Балківську, яка мала тоді 18 тракторів.

У 1926 році в Соколовій Балці Нехворощанського району Полтавського округу налічувалося 465 дворів, 2531 житель.

У 1923 році в складі Нехворощанського району були утворені Соколово – Балківська та Андріївська сільські ради. У 1959 році дві сільські ради об”єднали в одну – Соколово – Балківську, а з 1965 року Соколово – Балківська сільська рада перебуває в складі Новосанжарського району.

На території сільської ради працює ТОВ ім. Шевченка, ТОВ “СОКІЛ“, 12 селянських фермерських господарств: “Григор”єв”, “Корнієнко“, “Яровіт, “Деметра“, “Даценко“, “Бабич”, “Горобець“, “Лимар“, «Деряга”, “Козаченко“, “Амід – 7“,  “Октан “.

У Соколовій Балці розміщена виробнича база ТОВ “Новофарм”, дільниця управління водного господарства, на землях сільської ради розташована виробнича база СП «Полтавська газонафтова компанія».  В центрі села Соколова Балка розміщена загальноосвітня школа І – ІІІ ст. в якій працює 20 вчителів, навчається 130 дітей.

В Соколовій Балці працює дитячий садок “Берізка” на 20 місць, дитячий садок “Дзвіночок” в Андріївці –  на 20 місць. 

Діють два медичні заклади – лікарська амбулаторія сімейної медицини в Соколовій Балці, та ФАП в Андріївці. 

Є на території сільської ради  поштове відділення, АТС, бібліотека, Будинок культури в Соколовій Балці та сільській клуб в Андріївці.

Торгове обслуговування забезпечують 11 приватних підприємців. 

Всі три населені пункти майже повністю газифіковані.

Чисельність населення на 01.01.2016 року становить - 1451 чол. (чоловіки – 703 – 48,5%, жінки - 748  - 51,5%) в тому числі по Сокловій Балці – 924 чол., по  Андріївці – 426  чол.,  по Світлівщині – 101 чол.

Виконавчий комітет сільської ради постійно працює над збільшенням доходної частини бюджету та поліпшенням соціально-економічного стану в селі.     

Пріоритетним питанням є відновлення комунального господарства, збільшення зайнятості населення та його соціального захи­сту.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua